Korony porcelanowe Białystok

Korony porcelanowe Białystok

Korony porcelanowe Białystok to coś co przyciąga spojrzenia. Drastyczne braki w uzębieniu nie są po prostu atrakcyjne dla oka. Biorąc pod uwagę to, jakie aktualnie mamy możliwości w stomatologii żal nie skorzystać. Tak samo warta wiedzę posiadają stomatolodzy, warto w takich sytuacjach sięgnąć po pomoc. Taką pomocą mogą okazać się chociażby korony porcelanowe. Jeśli sytuacja wymaga zastosowania tej metody, stomatolog z pewnością ją zaproponuje. Wielokrotnie w telewizji, w różnego rodzaju programach możemy spotkać się z przykładem kobiety, bądź mężczyzny. Są  oni mocno zaniedbali codzienną higienę jamy ustnej oraz regularne wizyty u dentysty i skutki widoczne są gołym okiem. Bardzo często zwracają uwagę również na to, że niestety poprzez taki stan rzeczy ich pewność siebie spadła. Dlatego też aby nie dopuścić do takiej sytuacji, warto dbać o zęby już od dzieciństwa.

Korony porcelanowe Białystok – receptą na uszkodzone zęby

Korony mają na celu przede wszystkim odtworzenie zazwyczaj uszkodzonego zęba, bądź takiego, który został objęty chorobą próchnicową. Możemy wyróżnić kilka rodzajów koron. Są to przede wszystkim korony metalowe, cyrkonowe, porcelanowe oraz porcelanowe na podbudowie z metalu lub tlenku cyrkonu. Korony metalowe są już używane rzadziej, ze względu na kwestie estetyczne. Są one jednak atrakcyjne cenowo, gdyż są jedną z tańszych opcji. Korony cyrkonowe zwane również ceramicznymi, należą do grupy koron, które podobnie jak korony porcelanowe są częściej wybieraną opcją przez pacjentów. Przede wszystkim ze względu na to, że korony czy to ceramiczne, czy porcelanowe są w stanie wizualnie zastąpić nam nasz ząb. Wówczas nie zauważymy różnicy, a to jest jeden z ważniejszych czynników, dla których decydujemy się na wstawienie koron.

Proces założenia korony porcelanowej jest czasochłonny, choć oczywiście zależy to również od ilości koron. Musimy liczyć się z tym, że założenie korony porcelanowej to już ostatni etap. Przede wszystkim na samym początku musimy liczyć się z tym, że stomatolog musi obejrzeć i zapoznać się z problemem z jakim się borykamy. Następnym krokiem będzie przygotowanie zęba pod przyszłą koronę porcelanową, bądź inną, w zależności na jaką się finalnie zdecydujemy. Wówczas stomatolog szlifuje ząb, czyli innymi słowy przygotowuje ząb pod koronę. Szlifowanie zęba ma na celu zmniejszenie go w trzech wymiarach, czyli tak, aby po nałożeniu korony, ząb nie wyróżniał się od pozostałych ani nie doprowadzał do dyskomfortu. To wszystko może potrwać do kilku dni. Niemniej jednak warto pamiętać o tym, że efekt będzie na pewno zadowalający.

Regularna higiena jamy ustnej

Kiedy już wszystko zostanie założone, pamiętajmy o tym, że ważna jest również higiena. Nie trzeba jakoś szczególnie zwracać uwagi na to, natomiast warto unikać jedzenia bardzo twardych rzeczy. Z resztą, jak wiadomo, jest to niebezpieczne nawet w przypadku ludzi, którzy posiadają wszystkie swoje zęby. Jedzenie twardych produktów może niefortunnie przyczynić się do chociażby ukruszenia części zęba. Ponadto, ważna jest także regularność higieny. Mycie zębów co najmniej dwa razy dziennie oraz w miarę możliwości po każdym posiłku raczej nikogo nie powinno dziwić. Ponadto stomatolodzy zalecają codziennie nitkowanie, oraz płukanie jamy ustnej preparatami, które są do tego przeznaczone.

Podsumowując, możliwość uśmiechania się bez krępacji, która mogłaby wynikać chociażby z ubytków w jamie ustnej, to naprawdę ważny czynnik, który dodaje nam pewności siebie. A jak wiemy pewność siebie to podstawa. Biorąc pod uwagę to, jak bardzo stomatologa poszła do przodu, oraz to, że mamy wiele możliwości do wyboru aby zadbać o nasze zęby, korzystajmy z tego. Ponadto, pamiętajmy o tym, że higiena jamy ustnej jest naprawdę ważna. Warto zapobiegać, niż potem leczyć, dlatego też nie bagatelizujmy tego.