Wybielanie zębów Białystok

Wybielanie zębów Białystok

Wybielanie zębów Białystok jest dla tych, którzy marzą o śnieżnobiałym uśmiechu. Przekaz telewizyjny przyzwyczaił nas również do tego, że gwiazdy, aktorzy, wokaliści bardzo często dysponują właśnie takim uśmiechem. Nic w tym dziwnego. Białe zęby są bardzo atrakcyjne oraz dodają pewności siebie.  Jeszcze jakiś czas temu, wybielane zębów kojarzyło się z usługą niedostępną dla wszystkich zainteresowanych. Kojarzone było to z dość dużym wydatkiem w gabinecie stomatologicznym. Jednakże, aktualnie mamy do wyboru kilka opcji, które pozwolą nam osiągnąć efekt śnieżnobiałego uśmiechu. W zależności od możliwości i budżetu, możemy zdecydować się na wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym, bądź różnego rodzaju preparatami, które są dostępne w aptekach albo drogeriach.

Wybielanie zębów Białystok potrzebne, bo jedzenie barwi szkliwo

Przede wszystkim, warto zaznaczyć, dlaczego nasze zęby stale nie są białe. Składa się na to wiele czynników. Powodem dla którego nie jesteśmy w stanie naturalnie zachować bieli, jest chociażby spożywanie napojów, które barwią szkliwo, tutaj możemy zaliczyć na przykład kawę czy czerwone wino. Dodatkowo, jak wiadomo palenie papierosów nie sprzyja utrzymaniu śnieżnobiałego uśmiechu. Niektóre leki, które przyjmujemy również mogą wpłynąć na kolor szkliwa. Oczywiście, pamiętajmy o tym, że niewłaściwa higiena jamy ustnej również nie przyczyni się do tego, aby nasz uśmiech był perłowy. Nieregularność w czyszczeniu zębów jest jednym z wielu powodów, dla których nasze zęby będą potrzebowały wybielenia.

Preparaty jakimi dysponują apteki, czy drogerie to przede wszystkim pasty wybielające. Zazwyczaj mają one w składzie węgiel aktywny, nadtlenek wodoru czy wodorowęglan sodu. Dzięki zastosowaniu tych substancji, podczas ścierania, które wykonuje się w czasie mycia zębów, pozbywamy się nalotu na szkliwie. Co ważne, przed rozpoczęciem korzystania z past wybielających, warto skonsultować to z lekarzem stomatologii. Nie dla wszystkich pasty wybielające będą odpowiednią metodą wybielenia zębów, chociażby ze względu na nadwrażliwość zębów, bądź dziąseł. Dodatkowo na rynku dostępne są także paski wybielające, bądź nakładki żelowe.

Można wybrać odcień zęba

Chcąc wykonać profesjonalny zabieg wybielania zębów możemy udać się do stomatologa, który doradzi nam, jaka metoda będzie dla nas najlepsza. W gabinecie najczęściej stosuje się metody z wykorzystaniem lamp LED, bądź metodę nakładkową. Zabieg z użyciem lampy odbywa się całkowicie w gabinecie stomatologicznym. Po zebraniu wywiadu od pacjenta i wykluczeniu ewentualnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, stomatolog nakłada preparat wybielający na zęby, a w następnej kolejności lampa LED utwardza ten żel. Dzięki temu wnika on w głąb i bardzo często pozwala na uzyskanie wybielenia na poziomie 8-10 odcieni. Wcześniej wspomniana metoda nakładkowa, polega na tym, że na podstawie wycisku górnego oraz dolnego łuku zębowego, dentysta formuje idealnie dopasowane nakładki. Po ich stworzeniu, pacjent w warunkach domowych uzupełnia nakładki żelem każdego dnia i zakłada je na około 2 godziny. Taki proces zazwyczaj trwa od dwóch do czterech tygodni. Po tym czasie możemy spodziewać się pożądanych efektów.

Atrakcyjne ceny

Co ważne, koszt wybielenia zębów nie wydaje się być zbyt wygórowany. Biorąc pod uwagę to, jaki efekt jesteśmy w stanie otrzymać, naprawdę warto. Metoda z wykorzystaniem lamp jest oczywiście jedną z droższych. Cena jest uzależniona od miejscowości w jakiej decydujemy się na zabieg oraz od lampy jaką dysponuje dany gabinet. Wybielanie zębów z wykorzystaniem lamp często przewyższa kwotę 1000-1500zł. Metoda nakładkowa wówczas wydaje się tańsza gdyż zazwyczaj kosztuje kilkaset złotych. Niemniej jednak najtańsza dostępna metoda wybielania zębów to pasty wybielające, paski, bądź proszki. Tutaj w zależności od producenta kwoty wahają się od kilkunastu do kilkuset złotych.

Podsumowując, biorąc pod uwagę to, jak bardzo w tych czasach zwraca się uwagę na wygląd zewnętrzny, warto zadbać o piękny, śnieżnobiały uśmiech. Co ważne, za zdrowym uśmiechem stoją również zdrowe zęby. Pamiętajmy, że higiena jamy ustnej to pierwszy krok do uzyskania perłowego uśmiechu. Warto także po skorzystaniu z usługi wybielenia zębów, zrezygnować z produktów, które byłyby w stanie odbarwić szkliwo oraz z palenia papierosów. Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie, warto jest się poświęcić i pielęgnować biały, zdrowy uśmiech jak najdłużej.