Bonding Białystok

Bonding Białystok

Bonding Białystok to usługa na dzisiejsze czasy. Poniekąd zmuszają nas do tego, aby ulepszać, poprawiać swój wygląd zewnętrzny. Telewizja oraz Internet skutecznie uczy nas tego, że mocno skupiamy się na względach estetycznych. Niemniej jednak, warto wziąć pod uwagę, że zdrowy i ładny uśmiech zawsze był atrakcyjny dla oczu. Za takim uśmiechem stoi zazwyczaj zdrowie, oraz sygnał, że dbamy o higienę jamy ustnej. Dzisiejsza stomatologia pozwala na dość szybkie zabiegi, które mają na celu przywrócenie pierwotnego stanu czy to w kwestii zdrowotnej czy wizualnej. Jedną z takich metod jest bonding, zwany również layeringiem czy też remodelingiem. Co raz głośniej mówi się o tym zabiegu w mediach społecznościowych, a to za sprawą tego, że bardzo często korzystają z tego osoby medialne, ale nie tylko.

Bonding Białystok – szybkie efekty

Przede wszystkim warto zaznaczyć, dla kogo przeznaczony jest zabieg bondingu. Skorzystać z tej metody mogą osoby, które na przykład borykają się z problemem ukruszonego zęba, chciałyby zniwelować przebarwienia, ale nie metodą wybielania. Bonding jest skierowany do osób, które chcą przywrócić pierwotny wygląd swojemu uzębieniu. Co ważne, bonding pozwala również na zniwelowanie przerwy między zębami, czyli innymi słowy diastemy. Jedną z głównych zalet bondingu jest przede wszystkim też to, że jest to zabieg bezinwazyjny. Jesteśmy w stanie jednego dnia w gabinecie stomatologa otrzymać satysfakcjonujący efekt. Zazwyczaj jedna wizyta podczas której wykonywany jest zabieg bondingu trwa maksymalnie do godziny.

Biorąc pod uwagę efekty jakie otrzymuje w dość szybkim czasie, trzeba przyznać, że metoda jaką jest bonding może być naprawdę interesująca dla większości. Dodatkowo, mając na uwadze to, że nie jest to drogi zabieg, większość może sobie na to pozwolić. Niestety, raczej bonding nie może być alternatywą dla wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. O ile wybielanie może kosztować za całość nawet ponad dwa tysiące złotych, o tyle bonding jednego zęba bardzo często przewyższa koszt kilkuset złotych. Dlatego też, gdybyśmy zdecydowali się na remodeling całego uzębienia, wówczas koszt byłby kosmiczny. Ale fakt, bonding raczej jest traktowany jako zabieg skierowany do pojedynczych ubytków, bądź do pojedynczego wybielenia danego zęba.

Można cofnąć efekty

Kolejną zaletą wspomnianego bondingu jest również to, że jeden, dobrze wykonany zabieg, daje nam efekt na 4- 5 lat. Oczywiście, u każdego pacjenta też czas może być albo dłuższy, albo krótszy. Na to, jak długo odbudowa za pomocą bondingu będzie utrzymana, składa się wiele aspektów.  Między innymi higiena jamy ustnej, to jeden z ważniejszych elementów, które mają znaczenie i wpływ na trwałość. Co istotne, gdybyśmy jednak chcieli zrezygnować z tej metody, to jest to zabieg, który pozwala na powrót do stanu poprzedniego. Jest to zabieg odwracalny, dlatego też nie ma powodów do obaw. Dla wielu również istotnym czynnikiem jest to, czy zabieg jest bolesny czy też nie. Bonding jest metodą, która nie generuje bólu, a to dlatego, że odbywa się do płaszczyźnie nieunerwionej.

Podsumowując, warto zastanowić się nad skorzystaniem z bondingu, chcąc pozbyć się na przykład diastemy. Dobrze też załatwimy problem przebarwienia, które występuje w widocznym miejscu. Jest to zabieg, który pozwala na skuteczne oraz przede wszystkim szybkie uzyskanie efektów. Nie należy do najdroższych metod dlatego też wiele osób może sobie na to pozwolić. Biorąc pod uwagę jakie niesie za sobą korzyści, warto zainwestować w piękny uśmiech i dzięki temu wzmocnić swoja pewność siebie.